Reklama
Reklama

Kolejne medale badmintonistów

Badmintoniści KS Masovia Płock wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw. Startując w ekipie województwa mazowieckiego, przywieźli do domu po jednym medalu w każdym kolorze.
Kolejne medale badmintonistów

Autor: Archiwum KS Masovia Płock

W Strzelcach Opolskich odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw. Bardzo dobrze spisała się w nich reprezentacja województwa mazowieckiego, która w kategorii chłopców do lat 15 zdobyła srebrny medal. W ekipie Mazowsza występowało dwóch zawodników KS Masovia Płock: Olgierd Byczek oraz Wojciech Kamiński. Mazowiecką kadrę U-15 uzupełniali: Filip Pączek (KS Hubertus Zalesie Górne), Emil Helbing (ŚKBad Harcownik Warszawa), Kajetan Sztander-Sztanderski oraz Adam Machczyński (obaj ABRM Warszawa).
Młodzi mazowszanie odnieśli trzy zwycięstwa w fazie grupowej: Mazowieckie – Świętokrzyskie 3:2, Mazowieckie – Wielkopolskie 4:1, Mazowieckie – Małopolskie 5:0. Finałowym rywalem ekipy województwa mazowieckiego była reprezentacja województwa opolskiego. Niezwykle zacięte spotkanie zakończyło się minimalną wygraną Opolskiego 3:2.
Podczas tej samej imprezy po złoto sięgnęła drużyna Mazowsza U-17, w składzie której znaleźli się trzej zawodnicy KS Masovia Płock: Kacper Kosz, Kuba Piotrowski oraz Olgierd Byczek. W drużynie Mazowsza wystąpili także: Filip Pączek (KS Hubertus Zalesie Górne) i Feliks Getka (UKS Dwójka Wesoła). Brązowy medal wywalczyła reprezentacja w kategorii U-19, w której było dwóch zawoników KS Masovia – Kacper Kosz oraz Kuba Piotrowski
Trzy medale w trzech kolorach to dla województwa mazowieckiego bardzo dobry wynik, a dla KS Masovia Płock powód do dumy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama