Działania, które będą prowadzone w tym rejonie, nie będą związane z wystąpieniem realnego zagrożenia. Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w celu operacyjnego rozpoznania obiektów, doskonalenia działań z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego, chemiczno-ekologicznego oraz wysokościowego na poziomie specjalistycznym, sprawdzenia, jak wygląda współdziałanie grup specjalistycznych, doskonalenia dowodzenia na szczeblu taktycznym podczas akcji ratowniczych, sprawdzenia poziomu wyszkolenia ratowników oraz gotowości operacyjno-technicznej sił i środków wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, a także sprawdzenie i doskonalenie działania systemu łączności.
Napisz komentarz
Komentarze