Reklama
Reklama

Nafciarze pozyskali bramkostrzelnego stopera

Dwuletni kontrakt z Wisłą Płock podpisał Marcin Flis, 32-letni środkowy obrońca, który zaliczył już 114 meczów w ekstraklasie, w których zdobył cztery gole.
Nafciarze pozyskali bramkostrzelnego stopera

Autor: Wisła Płock

Lewonożny zawodnik urodzony 10 lutego 1994 roku pierwsze piłkarskie doświadczenia zbierał w Stoku Zakrzówek, Sygnale Lublin, Ruchu Chorzów i GKS-ie Bełchatów. W swoim piłkarskim CV ma również występy w ŁKS-sie Łódź, Stali Mielec, Sandecji Nowy Sącz, Górniku Łęczna, Piaście Gliwice, GKS-ie Katowice, GKS-ie Bełchatów.
Rutynowany defensor przez ostatnie półtora sezonu występował w barwach pierwszoligowej Pogoni Siedlce. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu zespół dwukrotnie zdołał uniknąć spadku z Betclic 1 Ligi. Bez wątpienia jednym z jego najdłużej pamiętanych występów będzie zamykający sezon 2024/2025 mecz z Wartą Poznań. Flis przyczynił się walnie do wywalczenia dwóch rzutów karnych, a następnie sam zamienił na gole (zwycięska bramka padła w ósmej minucie doliczonego czasu gry!). Nowy nabytek Wisły w sezonie 2024/2025 zagrał w 14 meczach i strzelił osiem bramek, co jak na obrońcę jest wręcz doskonałym osiągnięciem. Niedawno zakończony cykl rozgrywkowy to 30 spotkań Marcina Flisa w barwach Pogoni Siedlce, 10 zdobytych goli (w tym siedem z rzutów karnych) i jedna asysta.
Ze 114 meczów rozegranych na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej Marcin Flis 81 zaliczył w Stali Mielec, w której miał okazję współpracować z trenerem Adamem Majewskim.

 

 

 

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama