W czwartek 25 czerwca będzie można podziwiać pierwszy koncert tegorocznej edycji „Usta milczą, dusza śpiewa”. Sopranistce Sylwii Danieluk towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej w składzie: Aleksandra Kelm (I skrzypce), Dagmara Dąbkowska-Wołowicz (II skrzypce), Anna Ochocińska (altówka) i Katarzyna Zielińska (wiolonczela).
Artystki zabiorą widzów w muzyczną podróż po świecie cudownych emocji – od subtelnej liryki operowej, przez błyskotliwą operetkę, po namiętne rytmy tanga i klasyczne walce. Urodzona w Płocku i uwielbiająca występy w naszym mieście Sylwia Danieluk czarować będzie publiczność operowymi ariami Giacomo Pucciniego, pełnymi wdzięku i dramatyzmu utworami operetkowymi Franza Lehára i Imre Kálmána. Będą również pełne uroku melodie z musicali oraz klasyka muzyki popularnej. Swoje pięć minut będzie miał również kwartet smyczkowy, który wykona „Oblivion” i ognistego „Libertango” Astora Piazzolli, „Palladio” Karla Jenkinsa oraz słynny walc Dymitra Szostakowicza.
W ubiegłym roku Sylwia Danieluk wystąpiła podczas jednego z „Muzycznych czwartków na płockiej starówce” w duecie z mezzosoranistką Anną Pastor w urzekającym projekcie „Muzyczne barwy miłości”. Towarzyszyli im wówczas pianista Radosław Sobczak i skrzypaczka Weronika Kułaga. Tym razem Sylwia Danieluk śpiewać będzie solo z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.
Napisz komentarz
Komentarze