Reklama
Reklama

Niech brzmi muzyka

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje kolejną edycję „Muzycznych czwartków na płockiej starówce”. Mała scena na Starym Rynku rozbrzmiewać będzie muzyką kameralną. Współorganizatorem wydarzenia jest Płocka Orkiestra Symfoniczna.
Niech brzmi muzyka

Autor: PLOT

W czwartek 25 czerwca będzie można podziwiać pierwszy koncert tegorocznej edycji „Usta milczą, dusza śpiewa”. Sopranistce Sylwii Danieluk towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej w składzie: Aleksandra Kelm (I skrzypce), Dagmara Dąbkowska-Wołowicz (II skrzypce), Anna Ochocińska (altówka) i Katarzyna Zielińska (wiolonczela).
Artystki zabiorą widzów w muzyczną podróż po świecie cudownych emocji – od subtelnej liryki operowej, przez błyskotliwą operetkę, po namiętne rytmy tanga i klasyczne walce. Urodzona w Płocku i uwielbiająca występy w naszym mieście Sylwia Danieluk czarować będzie publiczność operowymi ariami Giacomo Pucciniego, pełnymi wdzięku i dramatyzmu utworami operetkowymi Franza Lehára i Imre Kálmána. Będą również pełne uroku melodie z musicali oraz klasyka muzyki popularnej. Swoje pięć minut będzie miał również kwartet smyczkowy, który wykona „Oblivion” i ognistego „Libertango” Astora Piazzolli, „Palladio” Karla Jenkinsa oraz słynny walc Dymitra Szostakowicza.
W ubiegłym roku Sylwia Danieluk wystąpiła podczas jednego z „Muzycznych czwartków na płockiej starówce” w duecie z mezzosoranistką Anną Pastor w urzekającym projekcie „Muzyczne barwy miłości”. Towarzyszyli im wówczas pianista Radosław Sobczak i skrzypaczka Weronika Kułaga. Tym razem Sylwia Danieluk śpiewać będzie solo z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama