Reklama
Reklama

Mogło być gorzej. Mogło być lepiej

Orlen Wisła Płock w rozgrywkach EHF Ligi Mistrzów w sezonie 2026/2027 rywalizować będzie w grupie B. Przeciwnikami nafciarzy będą: francuskie HBC Nantes, niemieckie MT Melsungen oraz macedoński HC Vardar 1961 Skopje.
Mogło być gorzej. Mogło być lepiej
Nowa edycja EHF Ligi Mistrzów ma być rozgrywana w zupełnie nowej formule. Ekipy startujące w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych Starego Kontynentu zostały podzielone na sześć grup, w których znajdują się po cztery zespoły. Niebiesko-biało-niebiescy – jako wicemistrzowie Polski – losowani byli z trzeciego koszyka. 
Nasza drużyna zdołała uniknąć najpotężniejszych marek europejskiego handballu. Rywalami Orlen Wisły będą: HBC Nantes, MT Melsungen oraz HC Vardar 1961 Skopje. Grupa, w której występować będą nafciarze, jest jedną z najbardziej wyrównanych w całej stawce. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia rywali oraz ich obecną sytuację kadrową, można zaryzykować stwierdzenie, ze każdy może wygrać z każdym. 
Jeśli drużyna prowadzona przez trenera Xaviego Sabate zajmie pierwsze lub drugie miejsce w grupie B, awansuje do kolejnej fazy EHF CL. Jeśli pierwszą rundę zakończy na miejscu trzecim, grać będzie w Lidze Europy. 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama