Muzeum Mazowieckie w Płocku w dniach 24-26 lipca organizuje trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych „Opowieści”, której motto brzmi: „By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd”. Przed rozpoczęciem festiwalu odbędą się warsztaty, które poprowadzone będą przez wybitnych twórców pracujących od lat na styku sztuki performansu, działań społecznych i sztuki żywej.
Od 20 do 23 lipca każdy chętny będzie wspólnie tworzyć, doświadczać i przekonywać się osobiście, na czym w performansie polega współpraca. Warsztatowa grupa ma mieć charakter kameralny, dlatego nie będzie liczyć więcej niż piętnaście osób. Jej uczestniczki i uczestnicy staną się elementami twórczego procesu opartego na uważności, relacji i wspólnym działaniu.
Performance przygotowany przez warsztatowiczów zostanie zaprezentowany podczas festiwalu „Opowieści”.
Spotkanie z praktyką jednego z najbardziej rozpoznawalnych duetów performatywnych w Europie i na świecie będzie intensywnym, twórczym i niepowtarzalnym czasem.
– Spędź z nami cztery dni inne niż wszystkie. Wejdź w proces, w którym sztuka powstaje z relacji, obecności i doświadczenia. Pracuj z artystami, którzy od lat tworzą performanse w najróżniejszych miejscach świata: od dużych miast po przestrzenie graniczne i ekstremalne – zachęcają organizatorzy warsztatów i festiwalu „Opowieści”.

Napisz komentarz
Komentarze