Reklama
Reklama

Jurić z pierwszym letnim golem

Wygraną 2:1 zakończył się pierwszy letni sparing Wisły Płock. W konfrontacji z Pogonią Grodzisk Maz. wynik otworzył Deni Jurić. Drugiego gola dla nafciarzy zapisał na swoim koncie testowany gracz Pogoni.
Jurić z pierwszym letnim golem
Drużyna prowadzona obecnie przez trenera Adama Majewskiego zdecydowanie zdominowała przebieg boiskowych wydarzeń w pierwszej fazie meczu. Już w czwartej minucie bliski szczęścia był Marin Karamarko, który główkował po dośrodkowaniu Daniego Pacheco. Chwilę później nasz hiszpański pomocnik doskonale obsłużył Deniego Juricia, który w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie.
Na akcję rywali, którą wykończył Dawid Barnowski, gospodarze odpowiedzieli kontrą, którą sfinalizował Deni Jurić, dzięki któremu niebiesko-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Chwilę później dwa razy w jednej akcji szczęścia próbował Gleb Kuchko. Dwukrotnie jednak zablokowali go gracze z Grodziska Maz.
Prowadząca Wisła nie była tak agresywna, jak wcześniej, więc gra nieco się wyrównała, jednak zdecydowanie groźniejsze były akcje miejscowych. Najbliżej podwyższenia rezultatu był Marin Karamarko, jednak uderzona przez niego piłka poleciała nad poprzeczką.
Po zmianie stron nastąpiła również wymiana całego składu nafciarzy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Marcin Flis usiłował udowodnić, że miano bramkostrzelnego stopera w pełni mu się należy. Grodziski bramkarz nie dał się jednak zaskoczyć. Skapitulował dopiero chwilę później, gdy po zagraniu Saida Hamulicia piłkę do własnej bramki skierował jeden z testowanych zawodników Pogoni.
Nadzieję w serca Grodziszczan wlał Przemysław Misiak, którego błąd skutkował rzutem karnym dla Pogoni zamienionym na gola przez Grzegorza Gulczyńskiego. Swoje szanse w drugiej odsłonie miały jeszcze oba zespoły, ale nic z tego nie wynikało. Bramkarza z Grodziska nękali między innymi Said Hamulic, i Fabian Hiszpański.

 
Wisła Płock – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (1:0)
Bramki: Jurić (10.) i zawodnik testowany (samobój, 54.) dla Wisły oraz Gulczyński (karny, 62.)
Wisła (I połowa): Leszczyński – Król, Haglind-Sangre, Kamiński, Karamarko, Rogowski, Kuchko, Pacheco, Leśniewski, Dari, Jurić
Wisła (II połowa): Burek – Bakhno (82. Liczywek), Misiak, Więckowski, Flis, Hiszpański, Jimenez, Pomorski, Leśniewski, Błaszkiewicz, Hamulić.

 
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama