W trakcie weryfikacji sprawdzone były: zgodność projektów z zadaniami własnymi miasta, przepisami prawa, miejskimi dokumentami i strategiami, możliwość realizacji w proponowanej lokalizacji, wykonalność techniczna, poprawność oszacowanych kosztów oraz spełnienie kryterium ogólnodostępności.
– Projekty dotyczą zarówno modernizacji ulic, budowy placów zabaw, tężni solankowej, siłowni pod chmurką czy zmiany tras autobusów – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.
Pełna lista projektów dostępna jest na stronie mojemiasto.plock.eu.
Odwołania
Autorzy projektów zweryfikowanych negatywnie mogą odwoływać się od decyzji do 8 lipca 2025 roku za za pośrednictwem platformy: mojemiasto.plock.eu, pisemnie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka lub drogą pocztową na adres Urzędu Miasta Płocka. Za rozpatrzenie odwołań odpowiada prezydent Płocka, który ma na to 7 dni roboczych od daty wpływu. Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania zostanie podana do wiadomości nie później niż 20 sierpnia 2025 r.
Każdy może decydować
Głosowanie rozpocznie się 15 września 2025 roku i potrwa do 28 września. O tym, które z projektów zostaną wdrożone do realizacji, zadecydują mieszkańcy Płocka, którzy wezmą udział w głosowaniu.
– Zrealizowaliśmy do tej pory niemal 180 projektów o wartości około 53 milionów złotych. Budżet obywatelski to swego rodzaju konsultacje społeczne, dzięki którym poznajemy potrzeby mieszkańców – mówi prezydent Andrzej Nowakowski. – Nawet projekty, które nie zostaną wybrane w głosowaniu, bywały później wprowadzone do budżetu miasta i realizowane. Tak było z magistralą rowerową czy ścianką wspinaczkową.
Napisz komentarz
Komentarze