Teatralny sezon 2024/2025 przyniósł wielką Galę z okazji 50. rocznicy działalności płockie sceny oraz pięć realizacji premierowych. Pierwszą z nich było zrealizowane na Scenie Kameralnej „Razy dwa” Andrzeja Chichłowskiego. Tomasz Grochoczyński, wielki miłośnik twórczości Aleksandra Fredry w październiku z wielką dbałością o szczegóły przygotował premierę „Zemsty”.
W sylwestrowy wieczór widzowie mieli okazję obejrzenia farsy Dave’a Freemana „Łóżko pełne cudzoziemców” w reżyserii Jerzego Bończaka odtwarzającego jedną z głównych ról.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zaprezentowana została premiera „Romea i Julii” Williama Szekspira. Reżyser Krzysztof Szuster potraktował akcję dość swobodnie, jako walkę między kibicami dwóch rywalizujących klubów. Walki na szpady zastąpione zostały „ustawkami”.
Ostatnią premierą sezonu, zaplanowaną na 1 czerwca, było „Czarodziejskie krzesiwo” w adaptacji Cezarego Żołyńskiego i w reżyserii Karola Suszki.
Na początku stycznia odbyła się Gala Jubileuszu 50. lecia Teatru, którą poprowadził Szymon Cempura. Była skrząca dowcipem inscenizacja, ale nie zabrakło również odznaczeń, gratulacji i kwiatów, a przede wszystkim wspomnień ludzi, którzy przez lata związani byli z płockim teatrem. Antrakt wypełniony został wernisażem stałej wystawy 100 afiszy i plakatów ze spektakl z minionego półwiecza. Ostatnim akcentem jubileuszowej celebracji był autorski pokaz teatralnych kostiumów przygotowanych przez Krzysztofa Małachowskiego okraszonych genialnym gitarowym solo dyrektora muzycznego teatru Krzysztofa Misiaka.
Nowy sezon teatralny 2025/2026 ma zostać zainaugurowany w piątek 5 września premierą „Iwony, Księżniczki Burgunda” w reżyserii dwóch płockich aktorów Adama Gradowskiego i Mariusza Pogonowskiego. Kolejna premiera zaplanowana została już na październik. Jej tytuł dyrekcja teatru zachowuje jednak w tajemnicy.
Napisz komentarz
Komentarze